Co2 Lazerle Cilt Soyma

Co2 Lazerle Cilt Soyma

Cilt lekelerinin zaman içerisinde tamamen yok olması çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Özellikle sivilce ve güneş lekeleri ne yazık ki ciltte kalıcı izler bırakmaktadır. Birçok insanın problemi olan cilt lekeleri, lazer tedavisi yöntemi ile giderilebilmektedir. Cilt lekelerini gidermek için kullanılan lazer yöntemlerinden CO2 lazer tedavisi, cildi soyarak lekeleri gidermeye yönelik geliştirilmiş bir yöntemdir. CO2 lazerle cilt soyma işlemi sonrasında ciltte kızarma ve şişkinlik gözlemlenebilmektedir. Bu durum cildin iyileşme sürecine girdiğini göstermektedir.

Cildi soyarak yenilemeyi ve lekeleri gidermeyi amaçlayan yöntem, aktif sivilcelerin bulunduğu dönemle uygulanmamaktadır. Aynı zamanda deride soyulan bölgelerin güneş ışınlarından mutlaka korunması gerekmektedir. Bu yüzden tedavi süreci boyunca ve mümkünde tedavi sonrasında cilt yapısına uygun bir güneş koruyucu krem kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresi ise cildin tipine ve lekelerin derinliğine göre farklılık göstermektedir.

Sivilce ve Akne İzi Tedavisinde 

CO2 lazer tedavisinde ve diğer tüm akne tedavisi yöntemlerinde ESTE MALATYA, size tedavi süreci boyunca ve tedavi sonrasında gerekli tüm bilgilendirmeleri yaparak, sivilce izlerinden en kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Este Malatya , cilt lekelerinizi giderebilmek için size en uygun tedavi yöntemini uygulayarak cilt sorunlarınıza CO2 lazer yöntemi ile çözüm bulmayı amaçlamaktadır.  diğer leke tedavisi yöntemleri ve diğer tüm hizmetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için iletişim adreslerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması Ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında lazer epilasyonda olduğu gibi hafif çarpma hissi olur. Bu his lokal anestetik kremler ya da soğuk hava kullanılarak daha da azaltılabilir.

Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması Kaç Kez Yapılır?

Fraksiyonel CO2 lazer sisteminde seans sayısı problemin şiddetine göre ve uygulamanın gücü ve derinlik ayarlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her uygulama sonrası ortalama %40 kadar iyileşme gözlenir. Hafif-orta derece kırışıklıklar ve izlerde bir-iki seans yeterli iken çok derin sivilce izleri ve kırışıklıklarda tedavi birkaç (3-5) seans olarak düzenlenir. Seansların sıklığı uygulama derinliğine göre değişir: tedavi yüzeysel programlarda 1-1.5 ayda bir, derin programlarda ise 2 ayda bir yeniden alınır.

İyileşme Sürecinin Özellikleri Nelerdir?

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması sonrası pansuman gerekmez. Ciltte 3-7 gün süren bir kızarıklık ve bazı durumlarda hafif pullanma dışında bir şikayet olmaz. Hasta ilk gün sonrasında makyaj yapabilir. CO2 fraksiyonel lazerin bu üstünlük hastanın günlük yaşamına devam etmesine imkân sağlar.

Uygulama Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta uygulama öncesi güneş ve solaryumdan 1 ay uzak kalmalıdır. Kanın pıhtılaşmasını engel olan ilaçlar (aspirin,heparin…), retinoid içeren ilaçlar (isotretionin), ışığa duyarlılığa neden olan ilaçlar (tetrasiklin, naproksen, klorokin) alınmamalıdır. Uygulama öncesinde cildi aşındırıcı dermabrazyon ve peeling gibi tedaviler ya da cilt germe operasyonu uygulanmışsa kesinlikle uygulama yapan hekime söylenmelidir. Hastada geçmişte herpes çıkarma hikâye sü var ise kesinlikle uygulama öncesinde ilaç almalıdır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamadan 1 gün sonra ılık duş alınabilir. Ödem ve inflamasyonu azaltmak için soğuk kompres uygulanabilir. Uygulama sonrası ciltte oluşabilecek kabuklanmadan korunmak için cilt nemli ve temiz tutulmalıdır. Steril gazlı bez kullanılarak cilt tuzlu serum ile temizlenmelidir. Sık sık bilhassa her temizleme ve duş sonrasında antibiyotik’li veya epitelizan kremler kullanılmalıdır.

İlk hafta içinde bu temizleme ve nemlendirme prosedürü günde 3-4 kez yeniden alınmalıdır. İyileşme sonrası makyaj yapılabilir. Hastanın cilt tipine ve çevre koşullarına bağlı olarak iyileşme sonrası güneş koruyucular kullanılmalı, cilt soyucu kremler ise en az 1 ay kullanılmamalıdır.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*