KARBON PEELİNG

Karbon Peeling Nedir. ?

Özellikle Akne ve akne lekelerinde, cilt canlanmasında tercih edilir . Bu teknik, lazer cilt yenileme türleri ile ilgilidir, ancak akıllıca photorejuvenation ile bir araya getirilmiş ve karbon amplifikatör kullanılarak gerçekleştirilir .
Bu durumda epitelin kornifiye tabakası alınır, cilt düzeltilir, sağlıklı bir ten rengi çıkar ve pigmentli lekeler giderilir.
Anti-aging etkisine ek olarak, cilt üzerinde terapötik bir etkiye sahiptir.

Karbon peeling lazerle uygulanan bir  tedavi yöntemidir. Cilt yenileyen ve leke tedavisinde kullanılan Q-Switched Lazer, karbon solüsyonu ile birlikte kullanılmaktadır. Lazer uygulamadan önce, lazerin renk konusundaki etkinliğini arttırmak için cildin yüzeyine karbon solüsyonu sürülür. Ciltte 5-10 dk. bekletilen karbon gözenekler tarafından emilir. Böylece ciltte ve gözeneklerin içinde renk artışı gerçekleşmiş olur. Ciltte ve gözeneklerin içinde daha fazla renk maddesi girdiği için lazer işlemi daha fazla etkili olmaktadır.

Karbon peeling kimlere uygulanabilir?

Karbon peeling leke tedavisinde leke üzerine gözeneği geniş olanlara uygulanır. Cildini gençleştirmek isteyenlere, gözenek genişliği, cilt matlığı, leke, kırışıklık ve sarkma şikayeti olan herkese uygulanabilir.

Karbon peeling uygulaması ne kadar süre alır?

İşlem öncesi karbon solüsyonu sürülerek 5-10 dk.  beklenir. Lazer uygulaması 5-10 dk. sürer.

Karbon peeeling uygulamasında acı hissedilir mi?

Karbon peeling yapılırken acı hissedilmez.

Karbon Peeling Hangi Problemleri Çözer?

Cilt lekeleri
– Cilt yağlanması
– Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların önlenmesi
– Yüzeysel kırışıklıkların giderilmesi
Gözeneklerin daraltılması

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*